18. september 2023
Her finn du ei oversikt over relevante nyheiter som omhandlar piratkopiering og varemerkeforfalsking.
Nyheitsoversikt
18. september 2023
Norgeshistoriens største beslag av falske merkevarer
Tolletaten har beslaglagt over 135 000 par falske Swims-sko. Beslaget på Oslo Havn er norgeshistoriens største beslag av falske merkevarer.
10. juni 2023
Ta et standpunkt – velg ekte
I dag markerer vi den internasjonale dagen mot piratkopier - World Anti-Counterfeiting Day. Dagen markeres verden over for å sette søkelys på et økende problem som er skadelig for verdensøkonomien, arbeidsplasser, helse og miljøet.
10. juni 2023
Ta et standpunkt – velg ekte
I dag markerer vi den internasjonale dagen mot piratkopier - World Anti-Counterfeiting Day. Dagen markeres verden over for å sette søkelys på et økende problem som er skadelig for verdensøkonomien, arbeidsplasser, helse og miljøet.23. november 2022
Unngå piratkopier når du julehandler
Konsekvensene av piratkopier kan strekke seg langt ut over hva du umiddelbart får øye på, både for enkeltpersoner og for samfunnet. Vær våken når du handler på nett og i butikker, slik at du unngår piratkopier.
23. november 2022